Sztuczka z użyciem pól Exchattr i narzędzia wyłączającego stopki

Wbudowany edytor sygnatur w CodeTwo Exchange Rules 2007 posiada funkcję szybkiego dodawania pól Active Directory. Służy do tego przycisk Pola AD, którego kliknięcie rozwija listę dostępnych pól wraz z polami dodatkowymi dostępnymi pod hasłem Exchattr. Oprócz pól standardowych (np. First Name, Last Name, Company, Title Department), program pozwala na dodanie pól Exchattr.

Jeśli połączymy wykorzystanie tych pól wraz z wbudowanym w CodeTwo Exchange Rules 2007 narzędziem wyłączającym stopki, będziemy mogli pozwolić naszym użytkownikom samemu decydować o tym jaka ma być dodana stopka i w jakim języku. Powiedzmy, że nasza firma jest dwujęzyczna (Polsko/Rosyjska), a zatem wysyła maile raz w jednym a raz w drugim języku. Stopki również muszą być przygotowane w dwóch wersjach.

Pierwszym krokiem będzie dopisane danych do pól Exchattr w Active Directory dla każdego z użytkowników. Jeśli każdy z użytkowników ma już wprowadzone polskie dane, do pól Exchattr należy teraz wprowadzić ich Rosyjskie odpowiedniki.

Podczas tworzenia stopki, trzeba będzie użyć następujących placeholder’ów:

[first name] [last name] -> Imię Nazwisko (po polsku)
[Exchattr1] [Exchattr2] -> Imię Nazwisko (po rosyjsku)

itd.

Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych danych w Active Directory, można zacząć tworzyć stopki: Polską (nazwaną Stopka1) oraz Rosyjską (Stopka2). Po stworzeniu stopek należy otworzyć panel administracyjny CodeTwo Exchange Rules, wybrać pierwszą regułę (Stopka1), kliknąć opcję Edytuj i przejść do Opcji zaawansowanych. Kolejnym krokiem będzie zaznaczenie opcji Aktywuj wyłączanie stopek, a następnie kliknięcie na Konfiguruj. Otworzy się edytor fraz, w którym trzeba wprowadzić dane tak jak na obrazku poniżej.

Wstrzymywanie stopek

Od teraz, jeśli w treści wiadomości użytkownik wprowadzi frazę Stopka2, program usunie tę stopkę (czyli tę nazwaną wcześniej: Stopka1), dodając jedynie stopkę o nazwie Stopka2.

Dla Stopka2 należy wykonać te same czynności w edytorze fraz, ale użyć słowa Stopka1 jako frazy wyłączającej.

Wynik takiej konfiguracji będzie następujący:

Stopka1 = wyłączenie Stopka2 = dodanie tylko Stopka1
Stopka2
= wyłączenie Stopka1 = dodanie tylko Stopka2
Stopka1 Stopka2
= nie zostanie dodana żadna stopka
Brak frazy w treści wiadomości = obydwie stopki dodane do wiadomości

Oczywiście nazwy fraz wyłączających mogą być dowolne i leżą w gestii samego administratora. Ponadto, można stworzyć ich więcej (w przypadku większej ilości stopek), ale wtedy sposób ich użycia będzie bardziej złożony.


Polecane artykuły

Exchange Server 2013 SP1 – problemy i rozwiązanie

Exchange Server 2013 SP1 – problemy i rozwiązanie

W dniu dzisiejszym firma Microsoft potwierdziła, że aktualizacja Service Pack 1 (SP1) dla Exchange Server 2013 uniemożliwia poprawne działanie agentów transportowych firm trzecich. Problem występuje, ponieważ pliki konfiguracji polityk globalnej pamięci podręcznej podzespołów GAC (global assembly cache) zawierają błędny kod XML. Dotknięte nim programy CodeTwo to CodeTwo Exchange Rules 2013 i CodeTwo Exchange Rules PRO działające w środowisku Exchange 2013. Aby rozwiązać problem należy wykonać kroki opisane w tym artykule Microsoft lub w tym artykule w naszej bazie wiedzy. Oba rozwiązania wymagają ręcznego przeinstalowania agenta transportowego CodeTwo Exchange Rules, w czym pomoże ten artykuł. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt – jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę od poniedziałku do piątku.
CodeTwo Outlook Sync – przygotowanie komputerów do pierwszej synchronizacji

CodeTwo Outlook Sync – przygotowanie komputerów do pierwszej synchronizacji

Niedawno opublikowaliśmy aktualizację programu CodeTwo Outlook Sync - jednego z naszych dodatków do Outlooka, który umożliwia synchronizację folderów tego programu pocztowego na dwóch komputerach w sieci. Aplikacja jest niezwykle prosta w użyciu, a jej wstępna konfiguracja nie zabiera więcej niż 5 minut. Pomyśleliśmy jednak, że może warto byłoby przekazać Wam kilka przydatnych wskazówek na temat wybierania właściwego typu synchronizacji, które może okazać się najbardziej podchwytliwą częścią procesu instalacyjnego. Podczas instalacji, najważniejszą kwestią jest to, by po pierwszej synchronizacji dane na obu komputerach wyglądały dokładnie tak, jak sobie tego życzysz - bez zduplikowanych pozycji i utraconych plików. Aby tak się stało, upewnij się, że znasz różnice pomiędzy typami synchronizacji oferowanymi przez nasz program. W trakcie konfigurowania CodeTwo Outlook Sync, program poprosi Cię o wybranie jednego z trzech typów synchronizacji: Rys. 1. Typy synchronizacji w CodeTwo Outlook Sync.
Inteligentne stopki w CodeTwo Exchange Rules

Inteligentne stopki w CodeTwo Exchange Rules

Dzięki zaawansowanym opcjom programu CodeTwo Exchange Rules można stworzyć "inteligentną" stopkę, która zmieni swoją formę w zależności od okoliczności. Na przykład w pierwszym wysyłanym przez nas mailu nasza stopka może być bardzo rozbudowana i zawierać tyle informacji ile tylko chcemy, natomiast w dalszej korespondencji sygnatura może się automatycznie zmniejszyć i składać się jedynie z najistotniejszych informacji dotyczących nas samych, czyli nadawców.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać następujących tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

CodeTwo sp. z o.o. sp. k. jest administratorem Twoich danych osobowych.
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.