Synchronizuj Outlooka z iPhone, iPad i Mac – tak to działa
Na EURO 2012 padają bramki, latają fragmenty murawy, a my dalej programujemy. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy znowu nie napisali kilku ciekawych funkcji dla rozwiązań Microsoftu. Tym razem jednak wzięliśmy się za hybrydę Applowsko-Microsoftowską, czyli mechanizm synchronizujący Outlooka z jabłkowym iCloud’em, czyli iCloud Control Panel.
Program ma pozwolić na synchronizacje Outlooka z iCloud’em, który to już przesynchronizuje te dane do wszystkich urządzeń i systemów z nim kompatybilnych, czyli takich jakich iPad, iPhone, iPod touch czy nawet Mac. Problem tylko w tym, że po zainstalowaniu programu, w Outlooku pojawia się zupełnie nowe drzewo folderów z danymi z iCloud’a, więc teraz wszystkie kalendarze, kontakty i zadania trzeba poprzenosić do tego drzewa i przyzwyczaić się, że właśnie z niego musimy korzystać. Stwarza to wiele problemów i nie pozwala nam na korzystanie z domyślnych folderów Outlooka.
Odkryliśmy, że nasze algorytmy synchronizacji są w stanie rozwiązać ten problem. Wystarczy, że zsynchronizujemy foldery Outlooka z folderami iCloud w samym Outlooku, a resztą zajmie się już mechanizm Apple i przesynchronizuje nasze kalendarze, kontakty i zadania na telefony i inne urządzenia działające z iCloud. Tak właśnie powstał CodeTwo Sync for iCloud.
Program jest dostępny raptem parę tygodni na naszej angielskiej, niemieckiej i polskiej stronie i już bije rekordy popularności. Okazuje się, że sporo osób ma potrzebę synchronizacji kalendarzy i kontaktów Outlooka z iPhone’m czy iPad’em. CodeTwo Sync for iCloid pozwala również na synchronizację zadań.
Sama instalacja i obsługa programu są bardzo proste. Cała synchronizacja pomiędzy folderami Outlooka i iCloud odbywa się automatycznie i w czasie rzeczywistym, a użytkownik ma możliwość wyboru czy jest to synchronizacja jedno stronna (z Outlook do iCloud lub odwrotnie) czy dwustronna, która pozwala na aktualizację danych bez względu na to na którym narzędziu czy urządzeniu obecnie pracujemy.
Natknąłem się ostatnio na dość irytujący problem podczas pracy z programami pakietu Office 2019. Chodzi o narzędzie Czytaj na głos (Read Aloud), które uruchamia funkcję przetwarzania tekstu na mowę w dokumentach programu Word czy w mailach programu Outlook. Funkcja sama w sobie jest ciekawa i na pewno ma wiele zastosowań. W czym więc problem?
Podczas procesu tworzenia i przesyłania wiadomości do ukrytej części emaila dodawane są informacje opisujące tą wiadomość. Ta ukryta część emaila nazywana jest nagłówkiem i zawiera techniczne dane, takie jak: adresy nadawcy i odbiorcy
lista serwerów pocztowych, przez które przechodzi wiadomość
dodatkowe informacje dodawane przez programy antyspamowe Analiza nagłówków jest bardzo przydatna w sytuacji, kiedy chcemy sprawdzić źródło niechcianej poczty albo zdiagnozować problemy z przesyłaniem wiadomości.
W Jeleniej Górze wszystko było inaczej; cztery godzinki przed komputerem, przerwa na obiad, znowu cztery godzinki przed monitorem i fajrant. Nie, żeby się człowiek obijał, jednak od wyjazdu za granicę zmienił się całkowicie mój rytm pracy i zakres obowiązków. Codziennością stały się wyjazdy do klientów, co wiąże się z pracą na dwóch komputerach, stacjonarnym w domu i na laptopie w podróży służbowej. Istotne jest również aby dane obsługiwanych klientów były na obu maszynach identyczne. Codzienne przepisywanie z laptopa na peceta i z powrotem? Bez sensu! Przerzucanie pliku PST przy pomocy pendrive'a lub maila? Uciążliwe i czasochłonne. A może po prostu zainwestować w narzędzie, które automatycznie zsynchronizuje kontakty, kalendarze, zadania, maile itp.? Cały dzień gdzieś gonimy, internet raz jest, raz go nie ma. U klienta otwieramy laptopa, wrzucamy nowe dane do Outlooka i aktualizujemy te, które już mamy na dysku. Wsiadamy w auto, w domu podłączamy laptopa do sieci, obojętnie czy przez kabel czy przez Wi-Fi. Gotowe! Do synchronizacji Outlooka na dwóch komputerach potrzebujemy dokładnie dwóch rzeczy; mianowicie pięciu minut wolnego czasu i niecałych 18 MB wolnego miejsca na dysku. Na komputerze stacjonarnym i laptopie instalujemy CodeTwo Outlook Sync, po czym wybieramy elementy i tryb synchronizacji i używamy Outlooka dokładnie tak jak dotychczas. Program pracuje praktycznie niepostrzeżenie w tle i stale aktualizuje nasze dane. 30-dniowe demo oferuje wszystkie funkcje i opcje. Jeśli program się nam spodoba, płacimy stówkę za nieograniczoną czasowo licencję i problem automatycznej synchronizacji mamy z głowy. Testuj CodeTwo Outlook Sync
CodeTwo Public Folders – synchronizacja danych na 3+ komputerach
Dalej do strony głównej
Comments
robert says:
problem polega na tym, ze nie jest to program na maca tylko windows
Rav says:
A po co Ci taki program na Maca skoro masz tam wbudowaną synchronizację z iCloud!?
Qba says:
Robert ma rację przydał by się taki program na Mac-a. Jak chcesz używać Outlooka for Mac to masz problemy z synchronizacją kontaktów i kalendarza. Ai twój sprzęt to np. iphone i Mac.
Comments are closed.
CodeTwo sp. z o.o. sp. k. is a controller of your personal data. See our Privacy Policy to learn more.
problem polega na tym, ze nie jest to program na maca tylko windows
A po co Ci taki program na Maca skoro masz tam wbudowaną synchronizację z iCloud!?
Robert ma rację przydał by się taki program na Mac-a. Jak chcesz używać Outlooka for Mac to masz problemy z synchronizacją kontaktów i kalendarza. Ai twój sprzęt to np. iphone i Mac.