Update, upgrade i migracja – czy jest jakaś różnica?
Terminy update, upgrade i migracja są często mylone przez użytkowników komputerów. Niektórzy nawet uważają, że te dwa pierwsze to właściwie to samo. Migracja oczywiście kojarzy się lekcjami geografii, czy też z programem na Discovery, a nie z oprogramowaniem.
Update to inaczej aktualizacja. Mówimy tak o ponownej instalacji programu, pod warunkiem, że nie nastąpiła zmiana w liczbie całkowitej wersji programu. Innymi słowy update to np. zaktualizowanie wersji 2.0 do wersji 2.1. Update jest zazwyczaj bezpłatny.
Upgrade to już ponowna instalacja programu ze zmianą numeru jego wersji przynajmniej o jeden. Czyli np. zainstalowanie wersji 3.0 na wersję 2.0. Upgrade jest najczęściej płatny, ale jego koszt jest mniejszy niż w przypadku zakupu całego programu.
Migracja ma wiele wspólnego z tym co widzimy na Discovery. Otóż jest to przejście z jednego programu na drugi, np. przejście z CodeTwo Exchange Rules na CodeTwo Exchange Rules Pro. Migracje również są płatne, ale ich koszt jest również tańszy niż w przypadku kupowania samego programu.
W dniu dzisiejszym firma Microsoft potwierdziła, że aktualizacja Service Pack 1 (SP1) dla Exchange Server 2013 uniemożliwia poprawne działanie agentów transportowych firm trzecich. Problem występuje, ponieważ pliki konfiguracji polityk globalnej pamięci podręcznej podzespołów GAC (global assembly cache) zawierają błędny kod XML. Dotknięte nim programy CodeTwo to CodeTwo Exchange Rules 2013 i CodeTwo Exchange Rules PRO działające w środowisku Exchange 2013. Aby rozwiązać problem należy wykonać kroki opisane w tym artykule Microsoft lub w tym artykule w naszej bazie wiedzy. Oba rozwiązania wymagają ręcznego przeinstalowania agenta transportowego CodeTwo Exchange Rules, w czym pomoże ten artykuł. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt – jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę od poniedziałku do piątku.
Niedawno opublikowaliśmy aktualizację programu CodeTwo Outlook Sync - jednego z naszych dodatków do Outlooka, który umożliwia synchronizację folderów tego programu pocztowego na dwóch komputerach w sieci. Aplikacja jest niezwykle prosta w użyciu, a jej wstępna konfiguracja nie zabiera więcej niż 5 minut. Pomyśleliśmy jednak, że może warto byłoby przekazać Wam kilka przydatnych wskazówek na temat wybierania właściwego typu synchronizacji, które może okazać się najbardziej podchwytliwą częścią procesu instalacyjnego. Podczas instalacji, najważniejszą kwestią jest to, by po pierwszej synchronizacji dane na obu komputerach wyglądały dokładnie tak, jak sobie tego życzysz - bez zduplikowanych pozycji i utraconych plików. Aby tak się stało, upewnij się, że znasz różnice pomiędzy typami synchronizacji oferowanymi przez nasz program. W trakcie konfigurowania CodeTwo Outlook Sync, program poprosi Cię o wybranie jednego z trzech typów synchronizacji: Rys. 1. Typy synchronizacji w CodeTwo Outlook Sync.
Dzięki zaawansowanym opcjom programu CodeTwo Exchange Rules można stworzyć "inteligentną" stopkę, która zmieni swoją formę w zależności od okoliczności. Na przykład w pierwszym wysyłanym przez nas mailu nasza stopka może być bardzo rozbudowana i zawierać tyle informacji ile tylko chcemy, natomiast w dalszej korespondencji sygnatura może się automatycznie zmniejszyć i składać się jedynie z najistotniejszych informacji dotyczących nas samych, czyli nadawców.
CodeTwo sp. z o.o. sp. k. jest administratorem Twoich danych osobowych.
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.