Polacy nie lubią Internet Explorer’a? (episode 2)

Kilka miesięcy temu przeglądałem statystyki odwiedzin naszych stron internetowych www.codetwo.pl i www.codetwo.com pod kątem przeglądarek internetowych wykorzystywanych przez użytkowników. Obserwację są o tyle ciekawe, że pierwsza ze stron odwiedzana jest wyłącznie przez użytkowników z Polski, a druga – przez “resztę świata”, głównie kraje anglojęzyczne. Z obserwacji wynika, że pomiędzy tymi dwoma grupami istnieje duża dysproporcja co do najpopularniejszych przeglądarek – Polacy w porównaniu z innymi nacjami nie korzystają tak chętnie z Internet Explorer’a.

Od ostatniego sprawdzania statystyk minęło trochę czasu, a w świecie przeglądarek wystąpiły dwa poważne,a nawet bardzo poważne wydarzenia: opublikowano finalną wersję FireFox 3.0 oraz na rynek wkroczyła zupełnie nowa przeglądarka Chrome ze stajni potentata internetowego Google. Jak te dwa wydarzenia wpłynęły na “internautów” (a przynajmniej “internautów” odwiedzających nasze strony)? Otóż nijak. Na świecie dalej 71% używa Internet Explorer’a (poprzednio 74%), a 24 % FireFox’a (poprzednio również 24%). W Polsce Internet Explorer używany jest przez 46% a FireFox przez 43%, Opera przez 9,7% (prawie identycznie jak kilka miesięcy temu). Różnica jest tylko taka, że 3/4 użytkowników FireFox’a 2.0 przesiadło się na FireFox’a 3.0.

A gdzie jest Chrome? Na świecie używa go 1,1% populacji internetowej, w Polsce 0,78% – czyli śladowe ilości. Albo Google dołączył do ciemnej strony mocy, albo jeszcze użytkownicy nie zdążyli się do niego przekonać?


Polecane artykuły

CodeTwo finalistą konkursu Cloud Awards 2024/25

CodeTwo finalistą konkursu Cloud Awards 2024/25

CodeTwo awansowało do finału konkursu Cloud Awards 2024/25 w kategorii Best Software-as-a-Service. Czas na świętowanie!
CodeTwo życzy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

CodeTwo życzy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Najlepsze życzenia od CodeTwo! Sprawdź naszą dostępność w czasie Bożego Narodzenia i zobacz, jak się z nami skontaktować.
Nowa funkcja: zaawansowane zarządzanie prawami dostępu

Nowa funkcja: zaawansowane zarządzanie prawami dostępu

Organizuj podpisy email i automatyczne odpowiedzi w zespoły zarządzane przez określone osoby lub grupy.

Komentarze

  1. avatar
    ten co ma pod biurkiem tlen says:

    Może silna pozycja Firefoxa w Polsce wynika z tego, że mamy prymitywny rynek reklamy internetowej (99,99% to wielkie expandery, popundery, billboardy, dodatkowo nierzadko z dźwiękiem) i bez opcji adblock nie da się spokojnie korzystać z internetu?

  2. działa średnio bo czasmi tak blokuje ,że trzeba odświeżyć stronę aby kliknąć w link – nie spotkałem się jeszcze z tym w FF który nie ma adblocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać następujących tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

CodeTwo sp. z o.o. sp. k. jest administratorem Twoich danych osobowych.
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.